Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lundrim Paçuku - I Would Do Anything For Love

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Would Do Anything For Love".
3. Video është e këngës "I Would Do Anything For Love", por nuk këndohet nga Lundrim Paçuku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lundrim Paçuku - I Would Do Anything For Love  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

16/02/2012

2012-02-16T12:43:11+00:00And I would do anything for love I'd run right into hell and back
I would do anything for love I'll never lie to you and that's a fact
But I'll never forget the way you feel right now oh no no way
And I would do anything for love but I won't do that I won't do that

Anything for love oh I would do anything for love
I would do anything for love but I won't do that oh I won't do that

Some days it don't come easy and some days it don't come hard
Some days it don't come at all and these are the days that never end
Some nights you're breathing fire and some nights you're carved in ice
Some nights you're like nothing I've ever seen before or will again

Maybe I'm crazy but it's crazy and it's true
I know you can save me no one else can save me now but you
As long as the planets are turning as long as the stars are burning
As long as your dreams are coming true you better believe it

That I would do anything for love and I'll be there 'til the final act
I would do anything for love and I'll take a vow and seal a pact

But I'll never forgive myself if we don't go all the way tonight
And I would do anything for love oh I would do anything for love
Oh I would do anything for love but I won't do that no I won't do that

I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that
I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that
I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that

Some days I pray for silence and some days I pray for soul
Some days I just pray to the God of sex and drums and rock 'n' roll
Some nights I lose the feeling and some nights I lose control
Some nights I just lose it all when I watch you dance
And the thunder rolls

Maybe I'm lonely and that's all I'm qualified to be
There's just one and only the one and only promise I can keep
As long as the wheels are turning as long as the fires are burning
As long as your prayers are coming true you better believe it

That I would do anything for love and you know it's true and that's a fact
I would do anything for love and there'll never be no turning back

But I'll never do it better than I do it with you so long so long
And I would do anything for love oh I would do anything for love
I would do anything for love but I won't do that no no no I won't do that

I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that
I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that

I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that
I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that

I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that
I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that

I would do anything for love anything you've been dreaming of
But I just won't do that

But I'll never stop dreaming of you every night of my life no way
And I would do anything for love oh I would do anything for love
I would do anything for love but I won't do that no I won't do that

Will you raise me up will you help me down?
Will you get me right out of this Godforsaken town?
Will you make it all a little less cold?
I can do that I can do that

Will you hold me sacred? Will you hold me tight?
Can you colorize my life I'm so sick of black and white?
Can you make it all a little less old?
I can do that oh oh now I can do that

Will you make me some magic with your own two hands?
Can you build an emerald city with these grains of sand?
Can you give me something I can take home?
I can do that oh oh now I can do that

Will you cater to every fantasy I got?
Will ya hose me down with holy water if I get too hot?
Will you take me places I've never known?
I can do that oh oh now I can do that

After a while you'll forget everything
It was a brief interlude and a midsummer night's fling
And you'll see that it's time to move on
I won't do that no I won't do that

I know the territory I've been around
It'll all turn to dust and we'll all fall down
And sooner or later you'll be screwing around
I won't do that no I won't do that

Anything for love oh I would do anything for love
I would do anything for love but I won't do that no I won't do that


Më Shumë Këngë Nga Lundrim Paçuku:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet