A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Lyric Master - Pa Ty S'dua T'jem  (Feat. Luma)


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/11/2010

2010-11-13T19:49:50

Luma:

Fjala jote po me qmend
syri yt me ben te shkruaj
pa ty me nuk dua te jem

Lyric Master:

Dua te kujtoj kur qdo night
tet harroj me ke mbet n'zemer
pa ty smund t'jetoj i vetmuar
ne disa mendime jemi ulur
duke menduar per jeten time
vitet kaluan me dredht
une ti nuk je me mua
kujtimet kur ti mbeten
une ende ty te dua
i kujtoj buzet tua
dhe pozoj veten
a me genjeve ti apo e genjeva veten?

Me bo xhep t'par kur mend
e kujtoj pjesen e jetes un dot
smund ta harroj isha i lumtur
ne enderr i mbusha kthimet e tua
nuk mund tet harroj kthehu
mos jeto pa mua loje tende
kur se harroj si dhe dashurin
sa her ne mendime do ta kujtoj
per arsyen dashta tjeter femen
smund ta kujtoj edhe per ket
te verteten ne sigjet do ta pranoj

Luma Ref:

Zemra jote me ben te vuaj
fjala jote po me qmend
syri yt me ben te shkruaj
pa ty me nuk dua t'jetoj

Lyric Master:

I kujtoj qastet qastet
e jetes ton kthehu ti
prap kthehu sa nuk esht von
une te kerkova po nuk munda
une te gjej ne ket diten
ta mallkoj kon duhet ta urrej
zerin tend e mendoj dhe kur
se harrova e pash ishte vetem
nje nat qe te endrrova
nuk mund ta besoj qe tash
jetoj pa ty vetem nje gje e di
qe qdo dit jam me lot ne sy

Zemra po me Dhem
dhe syni po me loton
mesazhe po te dergoj
e me sy spot shikoj
sdi pse shum te deshta
sa veten e lendova
sdi pse te kam mesuar
e tash te tradhtova
ate qe nuk e dua nuk dua
te me flet qe e dua e dua
dhe i pelqej qe vet ne zemren
time po ta thot te verteten
se per ty jan gati te gjitha
jetes time

Ref (3x):

Zemra jote me ben te vuaj
fjala jote po me qmend
syri yt me ben te shkruaj
pa ty me nuk dua t'jetoj.


Lyrics submited by  Fjolllaa   faceboook
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019