A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Lyric Master - Data Jon


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/05/2013

2013-05-11T20:41:53

Song from the album:

"Asaj"


1
Mengjesi qel qyteti hesht
Pa pritmas te sho
E gjitha kaloj shpejt
Më as veten nuk e njo

Qe nga ajo dit
Per mu ndryshoj kejt bota
Qdo gje shkoj pa prit
Te un ndryshoj gjithqka

A t'kujtohet ajo dit,me shikme pa fund
Dhe lindi nje dashuri
Nuk harrohet ajo koh,n'zemrat tona
Do t'jeton pergjithmon

Refreni2x
Osht nata jon zemer
Do rrim dei von zemer
Sot po festojm daten ton

Takimi i par zemer
Dhurat per ne zemer
Sot po festojm daten ton

2
Ti je pjes n'ket jet per jet
Te dua me do
Tash gjithmon jemi bashk
Ne te dy jemi njo

Qe nga ajo dit
Per mu ndryshoj kejt bota
Qdo gje tani esht
E imja dhe e jotja

A t'kujtohet ajo dit,me shikme pa fund
Dhe lindi nje dashuri
Nuk harrohet ajo koh,n'zemrat tona
Do t'jeton pergjithmon

Refreni2x
Osht nata jon zemer
Do rrim dei von zemer
Sot po festojm daten ton

Takimi i par zemer
Dhurat per ne zemer
Sot po festojm daten ton

Eh, zemer n'ket nat sonte jemi veq un dhe ti
Mengjesi ka me na zbardh bashk
Se sonte osht data jon zemer

Refreni2x
Osht nata jon zemer
Do rrim dei von zemer
Sot po festojm daten ton

Takimi i par zemer
Dhurat per ne zemer
Sot po festojm daten ton


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019