Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lyrical Son - Tabullarasa

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tabullarasa".
3. Video është e këngës "Tabullarasa", por nuk këndohet nga Lyrical Son.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lyrical Son - Tabullarasa  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  71

Video Produksioni:

Entermedia

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2010

Komente

Asnjë Koment

02/07/2010

2010-07-02T12:56:10+00:00GRAMAFON
I vogli i madhi Lyrical Son, Prezenton
Eii (one-two) 1-2 1-2
Albanian Reggaeton
On The White O.G. Beat
No Comment Studio
Albanian
Albanian
Albanian Reggaeton

2X REF:
Po du me pi edhe n´fund deri sa t´kryhet nata
Ik motherfucker no gangsta in mi kasa
S'di ka jom hi nuk po shoh ei ke pasa
Dilem perpara t´boj tabullarasa

[Verse 1]
Beatin e lshoj(play) veten e gjej mrena n´club
Ja boj DJ mikrofonin lshoje on
Shoh femna perpara shum, femna permas
Me trup t'vogla e t'mdhaja tu e dridh full n'bas
Mami veq edhe pak bire qoje sa ma nalt
Thirri merri edhe shoqet thirri biri sa ma ngat
Bone, bone per qef zemer boma per hater
Ti m'vjen si lekt qe i marr n´Rinora 4
The girl make moves like a see thong thong
With the style so cool when she dance with the song
Lyrical no fool yeah this is reggaeton
And da fuck man so sick and still holding the throne, and I
Smoke weed like a rasta man, and I
Guard shot cause i'm a soldier man, and look
What you talking you be careful man
Me, is no gangsta, me is Albanian
Ei ei

2X REF:
Po du me pi edhe n´fund deri sa t´kryhet nata
Ik motherfucker no gangsta in mi kasa
S'di ka jom hi nuk po shoh ei ke pasa
Dilem perpara t´boj tabullarasa

[Verse 2]
Kqyre qysh e dridh edhe sillet si loqk
Veq ni here met kesh doket ma e mira n'bot
S'muna une me hesht se per ty menoj hala
Me ty po du mu desh zemer ty po du met pa
Komplet, du mi dit krejt per ty
E don vet, vjen edhe ma bon me sy
E n´koncert, temin um percjell qdo or
E din daten, diten kur une jom n`Rinor
Qata i kthej (hey) edhe nihere ju thom
Jom film per ksi repera si samuna i ha
Festim (who's) te dera (who's) sa njeri o vlla
E din hup karriera bone ju niva tum sha se
U la la la kqyre qysh pi flen
E hit o pa problem se e boj une
S'du tallava, solo hiq pa band
E din e man en mend se jom une
Ei ei

4X REF:
Po du me pi edhe n´fund deri sa t´kryhet nata
Ik motherfucker no gangsta in mi kasa
S'di ka jom hi nuk po shoh ei ke pasa
Dilem perpara t´boj tabullarasa


Ky tekst u dërgua nga  albion   lonyy   shera   arecords   records   itsme   shwaba   NoraKS   idealist
Më Shumë Këngë Nga Lyrical Son:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet