A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Machiato Band

Choose star rating

Rating:  3.4 / Votes cast:  11
  • Origin:
  • Pejë 
BIOGRAFIA: Machiato Band is a popular group/singers. Machiato Band u themelua ne vitin 2003-2004. Fillimisht kengetar ishte Hekuran Krasniqi dhe kenga e pare e Machiato Band ishte "Fustani". Me ketë kenge u fitua çmimi në Video Festin Muzikor the Best Band ne vitin 2004. Pastaj rolin e kengetarit e mori saxophonisti i Bandit Dardan Gjinolli ku ende qendron si kengetar ne ketë Band bashke me Bekim Hallaqi (Keyboard) dhe Filonid Gjikolli (drumer). Machiato Band realizon te gjitha kenget e veta vetë n...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Hekuran Krasniqi

(Former member)

Dardan Gjinolli

(Former member)

Bekim Hallaqi (Belle)

(Former member)

Dardan Gjinolli

(Current member)

Bekim Hallaqi (Belle)

(Current member)

Add Official

Social Accounts

Live 2015 (2015)

Live (2014)

Pa Plumb (2010)

As Instrumental


» Add A Song »

Premtimet
Nga Jugu Ne Veri
Maska
Nënë Kur Do Të Bëhesh
Top Bore
Xhejlan
Te Hanen Te Prita
Ditëlindja E Saj
Përjetë
Dy Herë Më Vret


Translations (1)


Related Artists:

Maad Linkz

King Records

Mak (Haki Misini)

Bam

Seleksioni 039

Aragona Band

Hithat

Diadema

Future Steps

Rock Gjinis


Tags: Machiato Band, Makiato Band, Machiato Bend

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019