Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mad Lion - Shqiptar (Feat. Bardh Latifi)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shqiptar" kënduar nga Mad Lion.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Rony - Shqiptar

Une nuk e kuptoj qysh munesh me fol
Mu krahasu me mu ropt je i vogel
Kshu qe lene pshuri te na,muzika so per ty o la
Nese do me t’kthy ca ca ta bi Ronyn rra ta ta
Se Ronyn sun e kapin munesh me kap vetem rakin
Kur je kan te ngju ti zefin
Un kom ngju vetem tupakin

2X
Se jom rrit old school edhe trunin old school
Hajde kur te dush me 200 baben e ki tek pull

4X
Une jom shqiptar,une jom shqiptar
Kom qaq urrejtje per serb du me i var

Kallxom kush te futi ty ne muzike
Kush te ka rrejt se talent ki
Po te kish dal naj tupak isha bo un fans i tij
Po qa me pa qa me ngju rrepi rest in peace
Tu ndgju lloj lloj bythqimi hip hopit i kam vu vize
A ka ma mire se na nuk ka
Keni me lyp po skeni me pa
Jeni pesha te lehta kejt mo vlla skeni qa me ba
Qeshtu na rra
2X:Jan tre shkronja A e G shkurt e shqip ma t miret ne Shqipni
Banda burra jam mat mir
Se bajn per lek e bojm free

4X
Une jom shqiptar une jom shqiptar
Kom qaq urrejtje per serb du me i var!!

Sajmen - Shqiptar

[REF. 2x:]
Krejt shqipet bashk me mu sot
Ti qojm flamurat neper bot
Krejt t'bertasim me t'madhe
Jem krenar qe jem shqiptar

Jam kuq e zi deri sa t’vdeki
Flamurin se mshehi
Shqiptar me krenari

Qitu midis botes
Tu sill me rolls Royce
Na jena bad boys

Qe jena na shqiptar
jena shum krenar
Jena na shum trrall
Jena na na
Sfolim po veprojm
gjithqka bojm e bojm
Njoni tjeterin na e nimojm...

Zemren zemren e madhe
Hyna krejt nvalle e gjujna me pare
Zemren zemren e madhe
Hyan ktejt nvalle e gjujna me pare

Neper bot ilegalisht tu bo pare
Me plot krenari flamurin e majm n’dritare
jena filozofa jena pi**a none fare
Me shqipet nuk ka lojna pussy nuk bojna hajgare

Pare pare pare kena shum pare
shqipet neper bot tu lek e jo hajgare
Kjo shihet arshiqare puna esht e bardh fare
Po nihet neper bot muzika jon shqiptare

Zemren zemren e madhe
Hyna krejt nvalle e gjujna me pare
Zemren zemren e madhe
Hyan ktejt nvalle e gjujna me pare

Mozzik - Shqiptar

Refreni

Wir sind stolz wir sind Albaner
Mache Geld und schicken zu Mama
Viel Probleme auf dem Weg
Ich hab alles alles alles überlebt
Kriminalität was geht?
Wir fahren heute S-coupe
Polizei unterwegs mit BMW oder VW
Amo s’nalna se jom
Shqiptarr
N'4 ant e botes jom kon po ska si veni jem se jom
Shqiptar
Kudush n’bote shko folet shqipja veq bertit a ka
Shqiptar
Pi qaj rusi, nuk ha sushi, ha pasul se jom
Shqiptar

Mozzik:

Ska ma t'mir kur o puna te nderi
Ska ma t'eger me na prek te teli
E din edhe Merkeli
qe nrrug e kena na tenderin
qe t'kallxon edhe rrebeli
Nij tu bertit Shqiptart prej qoshit n'qosh
nanen ta qifsha ty qe mbon nervoz
Ose pritni se nashta mir s'mkeni ni
Nanen ta qi me m'prek n'Kosove e n'Shqipni
Kjo Melodi shkon per trima e per fmi
Per Gurbetqar qe shkun n'evrop si t'ri
e per Haverat n'burg i pres n'Liri
qe ran rrugve t'botes dej n'Çeki
Unikki e Mozziki, thojn u kthyn 2paci, Biggie
Hala hekri te jastiki, hala paret te llastiki
Shum normal ju vina sikur ethe
Nuk ju kem havera veq ju kena pak vesvese.. Aight

Refreni

Wir sind stolz wir sind Albaner
Machen Geld und schicken zu Mama
Viel Probleme auf dem Weg
Ich hab alles alles alles überlebt
Kriminalität was geht?
Wir fahren heute S-coupe
Polizei unterwegs mit BMW o Vw
Amo snalna se jom
Shqiptarr
N'4 an te botes jam kan po ska si veni jem se jam
Shqiptarr
Kudush n'bot shko folet Shqipja veq bertit a ka
Shqiptarrr
Pi qaj rusi, nuk ka sushi, ha pasul se jam
Shqiptarrrr

Unikkatil:

Tu shetit neper rrug
Si tren neper prruge
sot ktu neser aty
Si dreqi me tu flug
Puna llug
Spo nihna rahat bash kerku
u shkru mos mu rahatu si mu denu
Se kado qe po shkojna
Qato ma t'zezat, ma t'vshtirat na pi sfidojna
Kurr spi dorzojna
Qellimet qe i synojna
se jena tnjejt
ala nuk lujna lojna
Qado na kana
na ngajna edhe e hajna pa tut
Sikur kombajna tu kput
Deri ta kapim at frut
Mandena nisim mu zbut
Merre me t'mir
Du mu kthy te shpija
E di qe dada Vere
Apet ka me qit Flija
Kshtu qe bire do raki
Kujdes me Allti
Thirri Zhutat n'sofer
Le ta kallin çifteli
Qaty pak ma nalt
Pushon trupi i gjyshit tem
M'ka marr malli per ket sen
Sa mir me kan n'dhe tem Dost

Refreni

Wir sind stolz wir sind Albaner
Machen Geld und schicken zu Mama
Viel Probleme auf dem Weg
Ich hab alles alles alles überlebt
Kriminalität was geht?
Wir fahren heute S-coupe
Polizei unterwegs mit BMW o Vw
Amo snalna se jom
Shqiptarr
N'4 an te botes jam kan po ska si veni jem se jam
Shqiptarr
Kudush n'bot shko folet Shqipja veq bertit a ka
Shqiptarrr
Pi qaj rusi, nuk ka sushi, ha pasul se jam
Shqiptarrrr

Më shumë këngë me këtë titull:


Renditja: Top 200
Publikimi: 04/09/2011Më Shumë Këngë Nga Mad Lion:


Komente mbi këtë këngëMad Lion - Shqiptar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiptar".
3. Video është e këngës "Shqiptar", por nuk këndohet nga Mad Lion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.