Madkid
Madkid

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk Uk
  • Mosha:
  • 20 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Madkid është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Më datë 25 Tetor 2019, Madkid publikon videoklipin "Mos Hajde Knej". Teksti i këngës u shkrua nga Madkid. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gravity Albania. Më datë 23 Prill 2020 Madkid publikon kengen “Rolls Royce” dhe vjen me nje stil ndryshe nga UK “Afro Chill Trap Beat”. E shoqeroi muziken me nje video qe rralle here eshte pare ne tregun shqiptar. Në vitin 2020, Madkid publikon albumin "Kid Of...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0