Më mbaj mend (për 1 muaj)

Madonna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Emri i Vërtetë:
 • Madonna Louise Ciccone
 • Vendlindja:
 • Bay City, Michigan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 62 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Madonna është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Madonna Louise Ciccone is an American singer, songwriter, actress, and businesswoman. She achieved popularity by pushing the boundaries of lyrical content in mainstream popular music and imagery in her music videos, which became a fixture on MTV. Madonna is known for reinventing both her music and image, and for retaining a standard of autonomy within the recording industry. Music critics have acclaimed her musical productions which have also bee...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dido

Kelly Clarkson

Ciara

Lara Fabian

Katy Perry

Pink

Hadise

Hilary Duff

Kat Deluna

Leona Lewis

Tags: Madonna


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet