Më mbaj mend (për 1 muaj)

Magma - Rruga E Humbur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Të kam thënë jo një herë
se qka po bën ti nuk është e rrugës së drejtë
por prap se prap ti asaj rruge vazhdon
asaj rruge ku shpejt përfundon

Ref...

E di shoku im jeta është e vështirë
Por mundohu në një tjetër mënyrë
të jetosh më mirë
se jeta është e till

II

Tani ti endesh , rruges i vetmuar
me dashurin ndaj saj qe kurr s'tu ka shuar
ku vet vehten me gjilpera e shpon
dhe pluhrit te bardh jeten ja dhuron

Ref...
E di shoku im jeta është e vështirë
Por mundohu në një tjetër mënyrë
të jetosh më mirë
se jeta është e till

Modulimi...

Je i zhytur në errësirën e jetës
ku pluhuri i bardh të mori jetën
Tepër vonë ti e kuptove
e kuptove por keq përfundove.


Ky tekst u dërgua nga Valzushe


Publikimi: 28/12/2008
Festivali: Top Fest 5Më Shumë Këngë Nga Magma:


Komente mbi këtë këngëMagma - Rruga E Humbur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruga E Humbur".
3. Video është e këngës "Rruga E Humbur", por nuk këndohet nga Magma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.