Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mahmut Ferati

Tags: Mahmut Ferati, Mahmuti, Mahmut Fehrati

Vendlindja: Odër - Tetovë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 56 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Mahmut Ferati është një këngëtar shumë i njohur, që këndon muzikë popullore. Rrjedh prej një familje 7 antarëshe, kan qenë 4 vëllëzër dhe një motër. Huazimet e para muzikore i ka marrë nga vëllau I tij, edhe si i vogël ka dashur të shkoj pas hapave të tij, tash është i ndjerë Murtezan Ferati. Në shkollën fillore, çdoherë mësuesit dhe arsimtarët i kanë dhënë prioritet dhe përparësi në çdo lëmi, sepse ishte zëri ai që i qelte rrugët. Edhe në nota kishte përparësi, i thonin, ah po ti këndon bukur. Në klasën e tretë ka fil...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Mahmut Ferati ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  262

Sillet E P'shtillet (2017)

Shamia Boj Pembe (2016)

Parja Shkon Te Parja (2015)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Dikur (2014)

Si Je (2013)

Sille Boten Krejte (2012)

Ti E Din Ilaqin Tem (2011)

Dy Lulekuqe Nje Boj Peme (2011)

Ta Bashkojm Shqiperin (2011)


» Dërgo Një Këngë »


Loti Në Faqe
Shqipëri T'uron Tetova
Matura
Si Je
Ka çel Trendafili
Maturant (Përpunim 2016)
Mërgimtari
çka Po Thu
Mos Me Shkel Me Kam Noborr
Serbi, Shtrige E Vjeter

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017