Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  395
 • Vendlindja:
 • Odër - Tetovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 59 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mahmut Ferati është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore rapsodike, popullore folklorike, popullore dasmash, popullore kosovare dhe popullore vajtuese. Rrjedh prej një familje 7 antarëshe, kan qenë 4 vëllëzër dhe një motër. Huazimet e para muzikore i ka marrë nga vëllau i tij, edhe si i vogël ka dashur të shkoj pas hapave të tij, tash është i ndjerë Murtezan Ferati. Në shkollën fillore, çdoherë mësuesit dhe arsimtarët i kanë dhënë prioritet dhe përparësi në çdo lëmi, sepse ishte zëri ai që i qelte rrugët. Edhe në nota kishte përparësi, i thonin, ah po ti këndon bukur. Në klasën e tretë ka fillu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

18 🔥Gurbetqar (2018)

Sillet E P'shtillet (2017)

Shamia Boj Pembe (2016)

Parja Shkon Te Parja (2015)

Dikur (2014)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Si Je (2013)

Sille Boten Krejte (2012)

Ta Bashkojm Shqiperin (2011)

Bukuroshja E Kosoves (2011)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (24)

0
0
4
2
5
14
3
0
5
0
0
0
9
11
11
10
0
8
11
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Sinan Vllasaliu

Flori Mumajesi

Blero

Olen Cesari

Alban Skënderaj

Sinan Hoxha

Luan Zhegu

Tags: Mahmut Ferati, Mahmuti, Mahmut Fehrati


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet