A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Fjalt Me Ven Kan Mu Permen


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2003

2003-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Shko"


Heeey,
Detit hije i ka vala
Burrit hije i ka fjala
Kem dy vesh e veç ni gojë
Shumë me ngu e pak me folë

Ai që flet mirë e pak
Me ngu prap' ta len marak
Mos na ban si ai o Zot
Qe flet shumë e kurgjo s'thotë

Fjalt me vend kanë mu përmend
Fjalt pa masë rrenat me thasë

Ai që flet vend e pa vend
Ai eshtë fukara për mend
Ai që mizen bull ta ban
Këqyr mos asht politikan

Kush ta thotë fjalën nër sy
Ai është shok e mik për ty
Fjala e mirë e nal alltinë
Fjala e keqe, o, e prish shpinë

Fjalt me vend kanë mu përmend
Fjalt pa masë rrenat me thasë

Pa mendu n'koftë se fole
Ki me thanë hin fjalë ka dole
Tana t'zezat e kësaj bote
S'ta ban çka t'ban goja jote

Kush din shumë flet ma së paku
Ku s'shkon fjala shkon dajaku
Ndaç t'vërteten me e thanë hak
Shkurt e shqip, fol, mos e zgjat


Lyrics submited by Benski   Tingulli   smartness
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019