A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Pijaneci


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Thuaj"


oooooo Kush eshte ky qe nrruge ka mbet
me zor ec e me zor flet
pi per shneten e te tjerve
e shkatron shneten e vet.....

O i ka shku rakia nkry
menja nshishe o i ka hi
urt rakia ri vec nshishe
kur shkon nbark puna osht dryshe

Asni lek nxhep nuk e k
a i ka dhon budall me u ba
ka ngel nrrug tu e rre njerzine
a e dini ku e kam shpin

Me raki mahi nuk ka numrin drecit ja ka pa
po ankohet se i dhem koka
thot kur e ci mdridhet toka.......

ka haru krejt njerzt e shpise
se eshte bere rob i rakise
ka haru gruen dhe fmijet
se tan jeten done me pi............

dashurine e fmijve te vet
per nji got raki e vret
i haron te mirat e botes
qe ma larg pertej gotes................

i haron te mirat e botes
qe ma larg (oooo) pertej gotes.


Lyrics submited by Loni
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019