A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Cigarja


Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  16

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Mendo!"


aaaa cigare moj cigare

aj sikur ti kushee
spom bon qare idht e amel kur mshkon jeta
o shok mat mir o se ti nuk gjeta.

A'h cigare moj cigare
ty tkom shok qe tblej me pare
ran per gjep e ran per shnet
po nuk tlo se t kam zgjeth vet
kur jam ngushte e kur jam shlire
ti m'ke met shoku ma i mir
Sa her t'dhezii e ta qes timin
Ma hek dertin me shton gzimin...

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se tti, nuk gjeta...

a'hhh cigare moj cigare sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur mshkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta.

A'h cigare moj cigare ty
tkom shok qe t' blej me pare
Tpi prej zorit e t'pi prej qejfit
dhimt as gzim prej teje s'mshefi

Veq shume ngat me ke qellu ne
krejte bote s'tkisha ndrru
Sdi qka boj qe m'la dashnija
veq me tym hiqet merzija.

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta

a'hhh cigare moj cigare
sikur ti kush spom bon qare
idht e amel kur m'shkon jeta
shok ma te mir se ti nuk gjeta...


Lyrics submited by Drilandi Dhe Bonja   dina18
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019