A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Ylli Im Nuk Ndizet Ma


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Nusja Jonë"


spo mlen bora ver me pa
vaji kongen ma ka vra
loti akull mu asht ba
ylli im nuk ndizet ma

ditet shkoj e skthehen tjerat
nuk e di ku mshkun pranverat
se dalloj nga stina stinen
pa ty jeta mosht veq dimen

prej kur shkove mos me u kthy
kur pa lot smbeten kta sy
smundet nzemer kush mem hy
ma mir vdes se gjall pa ty

ditet shkojn e skthehen tjerat
nuk e di ku mshkun pranverat
se dalloj nga stina stinen
pa ty jeta mosht veq dimen

prej kur ike ti at her
mbeten vitet pa pranver
e kam lut zotin mem ngri
edhe mu si lot e mi

ditet shkoj e skthehen tjerat
nuk e di ku mshkun pranverat
se dalloj nga stina stinen
pa ty jeta mosht veq dimen


Lyrics submited by Sara
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019