A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Motra E Ushtarit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Ta Bashkojm Shqiperin"


Oh me borë ish mbulu mali
Eh m`ish bo si plis shqiptari
Frynte era në veri
Vetëm gjakun se kish ngri

Gjithçka zbardhi bora e malit
Përveç kësulës një ushtari
Që atë natë po bënte roje
Me ia mbrojt shqipes këto troje

Në mes natë të atij acari
Nëpër vesh të atij ushtari
Bashkë me zhurmën e stuhisë
Po na vjen një za i fmisë

Ma mirë vdekun e n'qetësi
Se i gjallë atë za me ndi
Vaji i fmisë n'zemër më prek
Me shti n'dhe pa dashtë me vdek

Në atë mal veshun me lisa
Ku gjithë ditën kish ni krisma
U nis trimi për me pa
Ka po i vjen natën ai za

Tu i qit hapat neper borë
Tu e mbajt pushkën me dorë
Tuj ec natën n'atë mal të shkretë
Thirri mot çka paska gjete (??)

Kur e pa motrën e vogël
Thotë çka t'qiti ty n'këtë kodër
Motra e vogël nuk tha fjalë
Ni plagë koma ja kish marrë

Ish nis ditën rrugës malit
E kish djeg malli i vllaut
T'kuqe borën e kish ba
Dhe nji herë vllaun me e pa


Lyrics submited by Sara   smartness
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019