A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Mahmut Ferati - Lotet Sbehen Gjak


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

04/10/2009

2009-10-04T09:50:14

sot sharkin e hamzes nuk e lshoj nga dora
n`kull te Adem Jasharit po zgjohet Kosova
na ke thon moj shqipe luft behet per paqe
Zahir Pajaziti lind me pushk ne paqe

loti sbehet gjak gjaku zbehet lot
nje zot asht ne qiell nje shqipni mbi tok

pushka Adrianit jep lajmin e par
Nusja e Kosoves sot u nis me ardh
nje lot e kput telin Perparim Fazliun
Ilir Konushevci Xheven e fehmiun

loti sbehet gjak gjaku zbehet lot
nje zot asht ne qiell nje shqipni mbi tok

sot e ndaj Kosoven ndaj tmiren prej tkeqes
kanga e muj Krasniqit qiftelia e Beqes
Luan Haredinaj e thrret Ilaz Kodren
sbashku me Shkelzenin bashk dot ta shtrojm sofren

loti sbehet gjak gjaku zbehet lot
nje zot asht ne qiell nje shqipni mbi tok

Sod Mujdin Aliu Fort po e dridh Zanin
Dielli e Shkrin Boren per Ismet Jasharin
Bora sdi ka vjen me xhan e lum ne Krosh
Agim Ramadani lapsin e ban Pushk

Loti sbahet gjak gjaku zbehet lot
Nje Zot asht ne Qiell nje Shqipri mbi Tok


Lyrics submited by Sara
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019