A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Sylejman Kuka


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Ta Bashkojm Shqiperin"


N'Kaçanik u dha kushtrimi
N'pru t'Rakocit u bo rrethimi
Aj Syl Kuka n'flak t'barotit
Gjakun n'Kosov e shpirtin Zotit

Ne brigaden Agim Bajrami
Buçet kushtrimi jepet lajmi
Luftojn djema luftojn çika
N'Kaçanik zun prita n'gryka

Ref...
Trim mbi trima Sylejman Kuka
Per fishek s'i dhimbet buka
Per Kosove s'i dhimbet shpirti
Nder te paret o te njesiti

Per Kosove s'i dhimbet shpirti
Nder te paret o te njesiti

Perkrah Bardhit e Zahir t'ronit
Aj Syl Kuka me krah dragoi
Lufton shkaun e t'bijt e shkines
Ball per ball jo kurr pas shpines

Ne nji maje ku jo tjeter
Krah per krah me t'ri e t'vjeter
Nder ushtar me pushk ne dor
N'malin Sharr o n'shi e n'bore

Ref...
Trim mbi trima Sylejman Kuka
Per fishek s'i dhimbet buka
Per Kosove s'i dhimbet shpirti
Nder te paret o te njesiti

Per Kosove s'i dhimbet shpirti
Nder te paret o te njesiti


Lyrics submited by  arsimdiber
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019