A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Hamdi Hajzeri


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Ta Bashkojm Shqiperin"


Andrrat për liri,
Nuk po m'lan me fjet,
Hana e përlotun n'male ka me m'gjet,
Dhe kur vjen nantori ndoshta lule s'ka,
Por un për Kosoven lule kam me u ba.
N'Prekaz bac Shabanit drit po i bon plisi,
Mir se vjen n'Drenicë o Hamdi Hajrizi,
Sa një mal Kosove qenka fjal e jote,
Gjakun na e dha Zoti me ia fal ksaj toke.

Kur mbi Qyqavic Dielli ka me dal,
Prap tek ti në Strofc loke kam ardh,
Vi nga Apterusha si nje shqipe mali,
E them se Kosova pavdeksin ma fali.
Ref: N'Prekaz bac Shabanit drit po i bon plisi,
Mir se vjen n'Drenicë o Hamdi Hajrizi,
Sa një mal Kosove qenka fjal e jote,
Gjakun na e dha Zoti me ia fal ksaj toke.


Lyrics submited by Dritoni-toni
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019