A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Hajde Mysafire


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Ti E Din Ilaqin Tem"


bjen tupani e bjen defi
sante jemi mledh prej qefit
dojm me ba ni zijafet me mbajt mend o per shum vjet (x2)

hajdi hajdi mysafir
se per qef ju kemi thirr
ren me ren ka po vallzoni ma shum gzimin po na shtoni

hajdi hajdi mysafir
se per qef ju kemi thirr
per mej dhan dasmes hjeshi
hajdeni valle ren me hi

klarinet ti kalle kalle
se po dojna me lujt valle
kater an flaka mej dal
sante lojen skem me ndal (x2)

hajdi hajdi mysafir
se per qef ju kemi thirr
sa mir vallen po vallzoni
mashum gzimin po na shtoni

hajdi hajdi mysafir
se per qef ju kemi thirr
per mej dhan dasmes hjeshi
hajdeni valle ren me hi

hajdi hajdi musafir
se per qef ju kemi thirr
sa mir vallen po vallzoni
ma shum gzimin po na shtoni

hajdi hajdi mysafir
se per qef ju kemi thirr
per mej dhan dasmes hjeshi
hajdeni valle ren me hi


Lyrics submited by Fatime (:
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019