A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Nuk Esht Marre Me Kjat Per Ty


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1998

1998-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Buqete Kengesh (Jem Dy Shqipe T'shqiptarise)"

Song from the album:

"Zbret Shqiponja N'mes Kosoves"


Sa her loti po te pikon,
Dhimbja zemren po ma shpon,
Me lot ne sy mos t'pafsha kurr,
Qysh i thu djal vetes burre.

Per ty zemra don mem plas,
Jam merzit qik ngat me te pas,
Pasha lotet qe i kam n'sy,
Nuk eshte marre me kajt per ty.

Pritem djal se une po vi,
Lotin faqe do ta fshi,
Gjithmon dada ke mem pas,
Buzeqesh pak se du me plas.

Sy larush vetull kunor,
Para teje jam ba hore,
Mos ma zin per t'madhe qik,
Se s'tkom pa qe 2-3 dite.

Po o djalo edhe mu,
Mezi koha ka kalu,
2-3 dite qe kesh veq vet,
Mu kan dok si 2-3 vjet.

2-3 dite si 2-3 vjet,
Buza buzen spo e pret,
Mu e ty na bekoft zoti,
Veq prej gzimit na pikoft loti.


Lyrics submited by  Trimi93
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019