A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Fjalë, Fjalë


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2014

2014-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Dikur"


Nese najhere m'ke dasht, asgje mos fol
Oh se prej fjalve, zemra ka vujt boll
Kur ty t'kam pas larg, s'kam fjet prej merzis
E tash qe t'kam afer oh nuk flej prej dashnis

Fjale,fjale,
fjalet skan me u ndal
Kush mendon keq per ne, mir nuk ka me i dal

Fjale,fjale
fjalet skan me u ndal
Kush mendon keq per ne, mir nuk ka me i dal

Llafet e njerzve si dua jo,
ato te lendojn kur merresh me to.
Kur ty t'kam pas larg, s'kam fjet prej merzis
E tash qe t'kam afer oh nuk flej prej dashnis

Fjale,fjale,
fjalet skan me u ndal.
Kush mendon keq per ne, mir nuk ka me i dal.

Fjale,fjale,
fjalet skan me u ndal.
Kush mendon keq per ne, mir nuk ka me i dal.

Llafet e njerzve si dua jo,
ato te lendojn kur merresh me to.
Kur ty t'kam pas larg, s'kam fjet prej merzis
E tash qe t'kam afer oh nuk flej prej dashnis.

Fjale,fjale,
fjalet skan me u ndal.
Kush mendon keq per ne, mir nuk ka me i dal.

Fjale,fjale,
fjalet skan me u ndal.
Kush mendon keq per ne, mir nuk ka me i dal.


Lyrics submited by Tessa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019