A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Parja Shkon Te Parja


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2015

2015-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Parja Shkon Te Parja"


Ka kalu koha e vjeter
Interes ka e asgjo tjeter
Qdo i dyti me shum ftyra
me t'mashtru po gja menyra
Kujna sot po ja qel zemren
O pik s'pari bleja menen
Krejt per pare kan dal fare
ti bojn zezat oo hiq pa marre

Parja shkon te parja
ne qdo vend ka hyp perqarja
sa ta kesh xhepin plot
je ma i miri oo per krejt sod eeee

O parja shkon te parja
ne qdo vend ka hyp perqarja
sa ta kesh xhepin plot
o ke jaran oo edhe shok eee

S'ka respekt sikur perpara
ne qdo pun ka humb e mbara
parja e njerit po e ndrron
vllau vllaut si beson
U bo jeta me plot ngjyra
her pa ftyr her dy ftyra
ma askush me kqyr ne sy
o nuk guxon shpinen me ja kthy

Parja shkon te parja
ne qdo vend ka hyp perqarja
sa ta kesh xhepin plot
je ma i miri oo per krejt sod eeee

O parja shkon te parja
ne qdo vend ka hyp perqarja
sa ta kesh xhepin plot
o ke jaran oo edhe shok eee

Parja shkon te parja
ne qdo vend ka hyp perqarja
sa ta kesh xhepin plot
je ma i miri oo per krejt sod eeee

O parja shkon te parja
ne qdo vend ka hyp perqarja
sa ta kesh xhepin plot
o ke jaran oo edhe shok eee


Lyrics submited by Mergim Sadiku
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019