A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Toka Sna Kish Majt


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2016

2016-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Shamia Boj Pembe"


M'ka marrë malli shokt e mi
Me ni za t'çiftelis
Bashkë në oda për me u ba
O me u knaq deri n'sabah
O me burra me u nda pleqnia
Mos me u sjell grat edhe fmia
O me kesh e me qajt halle
N'Tim t'cigares me ja than kangës.

Refreni:
Se njerëz t'mirë o mos me pas
VAllah toka s'na kish majt
Kohën vet qysh e kem pru
Moti toka na kish lshu
Jo s'po enen kush ner veti
Kanë ardh ditë e kijametit
S'kem pas shumë po kem pas mendjen
Bukë e kryp o e kem pas zemrën.

Oh dikur kem pas dhe marre
Kanë than jashtë pije cigaren
Me qato që i kem pas
O ma t'lumtur jem kanë
Krejt po dojnë o vet me kanë
Dy vet bashkë o sun i bon
Dojn qetësi s'dojnë hallë as dajë
Po si fmi kanë nejt me javë.

Refreni:
Se njerëz t'mirë o mos me pas
VAllah toka s'na kish majt
Kohën vet qysh e kem pru
Moti toka na kish lshu
Jo s'po enen kush ner veti
Kanë ardh ditë e kijametit
S'kem pas shumë po kem pas mendjen
Bukë e kryp o e kem pas zemrën.


Lyrics submited by  Nuhi2016
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019