A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Maite Perroni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  148
  • Vendlindja:
  • Mexico City 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Maite Perroni është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Maite Perroni Beorlegui është një aktore, këngëtare dhe kompozitore meksikane, e cila është e njohur mirë për rolin në "Rebelde", "Cuidado con el Ángel", "Mi Pecado" dhe "Triunfo del Amor". Ajo fitoi famë ndërkombëtare si një anëtare e nominuar ne Grammy Latin. Univision e ka shpallur Maite Perronin si Mbretëresha e re e Telenovelave në vitin 2009. Maite Perroni ka lindur në Mexico City, dhe është rritur në qytetin e Guadalajara, Jalisco nga m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dulce Maria

Shy'm

Jennifer Peña

Edurne

İrem Derici

Paola

Poli Genova

Elena Ristevska

Indila

Ana Isabelle


Tags: Maite Perroni, Rebelde, Rbd

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019