Më mbaj mend (për 1 muaj)

Makfire Canolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  60
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
BIOGRAFIA: Makfire Canolli është një poete dhe autore këngësh e njohur. Fëmijërinë dhe rininë e hershme i kaloi në vendlindje. Është shkolluar në fushën e pedagogjisë, që e ka bërë më të ndjeshme e më njerëzore edhe në poezi. Me këtë art të vështirë ka filluar të merret që kur ishte nxënëse e klasës së dytë fillore. ”Gjeli im plak” ka titullin vjershsa e saj e parë. E ka botuar 30 vjet e sa më parë në shtojcën për fëmijë të gazetës ”Rilindja” (1978/79), e cila botohej çdo të martë, në kohën e artë të kësaj të së përd...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Tags: Makfire M Canolli, Makfire Maqedonci, Makfire Canolli

Komente 3