Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
 • Emri i Vërtetë:
 • María Lucía Sánchez Benítez
 • Vendlindja:
 • Madrid 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Spanjë 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Malù është një këngëtare e huaj shumë e njohur. María Lucía Sánchez Benítez, popularmente conocida como Malú, es una exitosa cantante de pop de nacionalidad española. Con más de 2.500.000 copias vendidas hasta el momento, posee una de las carreras musicales más sólidas y asentadas del panorama nacional español, obteniendo así numerosos reconocimientos entre los que destacan el Premio Ondas a "Mejor Artista del Año" en 2014 y las nominaciones a los Grammy Latinos en 2011 en la categoría de "Mej...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Natalia Kills

Carly Rae Jepsen

Ciara

Alessandra Amoroso

Anahi

Leona Lewis

Christina Perri

Miranda Lambert

Jennifer Hudson

Keri Hilson

Tags: Malu, Malù


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet