Malvina Likaj
Malvina Likaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Vlorë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 29 Korrik 1998
  • Horoskopi:
  • ♌ Luani



Biografia

BIOGRAFIA: Malvina Likaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në background-in e saj muzikor, Malvina Likaj ka të shënuar pjesëmarrjen në edicionin e 6-të të “The Voice of Albania”, nën drejtimin e skuadrës së Rona Nishliut. Malvina kreu studimet e larta në Universitetin e Arteve studimet në Universitetin e Arteve dhe u diplomua per Kanto ne korrik te vitit 2022. Ka performuar si soliste në një sërë koncertesh dhe festivalesh kombetare. Aktualisht punon ne TKOBAP(Teatrit Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansa...

>> Lexo gjithë biografinë >>




Lidhje



» Dërgo Një Këngë »


Komente 0