Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mandy - Vitet Pal Pal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

2X
Sa here shoh ne syte e saja
behem gati te qaj gati te qaj
Jeta me mu si si ne perralla.
Shkuan vitet pal pal vitet pal pal

Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal pal vitet pal pal
Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal.

Cigaren e fundit me ty mos merzin pak
Jane mendimet e thella dhe shikimi me larg
Policia verdall pluher i kuq e i bardh
Dhe shoqnia e keqe humbet fare o vlla
Duket bota e erret si jeta perdite
Si muzika e rruges shpirti po kerkon drite
Jeta n'fijen e perit edhe paret e zeza
Mbijetoj midis territ
dhe skemi frik me nga vdekja.
Eshte dynjaja ne kulm ruje veten o bir
Shpresa duke dhene shpirt
Dashnia shitet shume lire
Per cfare krize po flet
Kur ka pune per te gjithe
Shteti vret femijet e vete
Eshte bere jeta e lire.

Sa here shoh ne syte e saja
behem gati te qaj gati te qaj
Jeta me mu si si ne perralla.
Shkuan vitet pal pal vitet pal pal

Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal
Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal.

Djalli po puneson sidomos ne te rinjte
Me grabitje e drroge okazion e mundesi
Te pashe rrugeve te qytetit tu kerku per dashni.
Shitet celsat e qiejve per nje doze heroine
Para se te vdese me zemer kerkoj ndjese
Zotit meshirues qe me solli ne kete jete
Qe s'ia dola dot te jem ai qe ju enderruat
Jetova mbi dynja si rrugac i destinuar
Diten qe te shkoje percillem me hoxhallare
Se isha besmitare por edhe super mekatar.
Se u ktheva kriminel edhe i veshur
me te erreta ndaj si amanet per mua jan rrobat e zeza.

Sa here shoh ne syte e saja
behem gati te qaj gati te qaj
Jeta me mu si si ne perralla.
Shkuan vitet pal pal vitet pal pal

Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal
Shkuan vitet pal pal pal pal
vitet pal vitet pal pal.


Ky tekst u dërgua nga Aldi KarajMandy
Publikimi: 30/12/2020
Muzika: Mandy
Teksti: Mandy
Video Produksioni: MAX Production
Produksioni: Kd Records


Mandy - Vitet Pal Pal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vitet Pal Pal".
3. Video është e këngës "Vitet Pal Pal", por nuk këndohet nga Mandy.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mandy:


Komente 0