Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Brahaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Tropojë 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Manjola Brahaj është një shkrimtare e njohur. Ka lindur në Tropojë më 1986. Ka kryer studimet në Universitetin e Tiranës në Fakultetin e Historisë dhe të Filologjisë, për Gjuhë shqipe dhe Letërsi. Ka përfunduar masterin shkencor në drejtimin “Teori dhe kritikë letrare dhe ka doktoruar po në atë Fakultet. Shkruan dhe ka botuar artikuj dhe ese në shtypin e përditshëm në Shqipëri dhe Kosovë. Ka botuar krijimet e saj në poezi në revistën letrare të Prishtinës “Jeta e Re”, në “Mher Licht”, “Obeli...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Ermira Jusufi

Lindite Ramushi

Viktoria Xhako

Lola Shehi

Natasha Lako

Mimoza Bici

Lediana Kapaj

Anila Varfi

Remzije Zekolli

Arsejda Gjyli

Tags: Manjola Brahaj


Komente mbi këtë artist