Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Nallbani

Manjola Nallbani
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Gusht 1969
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  571
Këndon kryesisht: pop

Manjola Nallbani është këngëtare e njohur. Manjola Nallbani eshte nje kengetare e cila nuk e ka te veçuar zhanrin muzikor, pasi ajo kendon kenge popullore, folklorike, muzike te lehte etj. Perveç muzikes, ajo merret edhe me profesionin e saj shume te dashur, siç eshte mesimdhenia ne Akademine e Arteve ne Tirane. Ka shume pervoje ne muzike dhe me te gjithe ato prezantime te suksesshme, ka arritur qe te jete e dashur per publikun. Eshte e martuar dhe ka 2 vajza. Si natyre eshte e sinqerte, e cila nuk di te mbaj sekrete, e do elegancen dhe e ndjek moden. Manjola ka me mijera prezantime neper mbremje muzikore dhe si publik me te entunzjarmuar veçon shqiptaret e Amerikes, Kanadase, dhe Australise per vet faktin se largesia e ben te veten dhe permallimi eshte me i madh. Vazhdon te jete prezente neper skenat shqiptare duke prezantuar kenge dhe hite te reja.

Në Prill 1989, Manjola Nallbani merr pjesë në Kur Vjen Pranvera 1989 me këngën "Me Ty Enver, I Shtrenjti Komandant".

Në Dhjetor 1989, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 28-të në RTSH me këngën "Udhetoj E Menduar".

Në Dhjetor 1989, Frederik Ndoci, Manjola Nallbani & Juli Ndoci marrin pjesë në Festivali i 28-të në RTSH me këngën "Toka E Diellit".

Në Dhjetor 1992, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Ike Me Dallendyshet", në bashkëpunim me Erik Lloshi.

Në Dhjetor 1992, Aleksandër Gjoka, Manjola Nallbani & Viktor Tahiraj marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Pesha E Fatit".

Në Dhjetor 1993, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Kur Humba Nje Dashuri".

Në Dhjetor 1994, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Një Tren Drejt Lindjes".

Në Dhjetor 1995, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën "Perse Te Dua".

Në Nëntor 1999, Manjola Nallbani merr pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Sa Çudi".

Në Dhjetor 1999, Manjola Nallbani & Dreams marrin pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "O Bukuri Pushtoje Botën".

Në Nëntor 2000, Manjola Nallbani merr pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "Me Beso... Te Dua".

Në Dhjetor 2001, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Sa Larg".

Në vitin 2004, Manjola Nallbani publikon albumin "Art".

Në Dhjetor 2005, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "S'mjafton Një Jetë".

Në Dhjetor 2007, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "Kjo Bote Merr Fryme Nga Dashuria".

Më datë 13 Nëntor 2012, Manjola Nallbani publikon videoklipin "Zemer Tirone".

Në Nëntor 2013, Manjola Nallbani merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Vetëm Unë".

Më datë 29 Korrik 2014, Manjola Nallbani & Xeni (Shkelzen Jetishi) publikojnë videoklipin "Unë Do Të Dua".

Më datë 19 Nëntor 2015, Manjola Nallbani publikon videoklipin "Ti, Linde Per Mua".

Në vitin 2015, Manjola Nallbani publikon albumin "Tingujt E Shpirtit Tim".

Më datë 1 Qershor 2016, Kastriot Tusha & Manjola Nallbani publikojnë videoklipin "Balli I Oxhakut". Muzika e këngës u punua nga Edmond Zhulali, teksti u shkrua nga Agim Doçi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Edmond Zhulali.

Në Dhjetor 2017, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 56-të në RTSH me këngën "I Njëjti Qiell".

Më datë 27 Maj 2018, Manjola Nallbani publikon videoklipin "Je Fati Im". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga vetë Manjola Nallbani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj.

Më datë 16 Maj 2019, Manjola Nallbani mbajti një koncert recital në 30 vjetorin e karrierës së saj. Ajo këndoi disa këngë edhe me kolegë të saj si: Aurela Gaçe, Eli Fara, Kastriot Tusha dhe Shkëlzen Jetishi. Ky recital u mbajt në Qendrën Kulturore të Qendrës Ortodokse dhe këngëtarja ishte shumë e gëzuar pasi ishin shitur të gjithë biletat para koncertit.

Më datë 23 Nëntor 2019, Manjola Nallbani publikon videoklipin "Sa Syte E Mi". Muzika e këngës u punua nga Kledi Bahiti, teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Kledi Bahiti. Videoklipi u prodhua nga kompania Foxesfilm.

Më datë 3 Nëntor 2020, Manjola Nallbani publikon videoklipin "Gjuha E Shpirtit", në bashkëpunim me Fortana Pacollin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eriona Rushiti.

Në Dhjetor 2020, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali I 59-Të Në Rtsh me këngën "Ora E Jetes".

Më datë 22 Prill 2021, Manjola Nallbani publikon videoklipin "Triumf". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eriona Rushiti.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

3

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:



Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Manjola Nallbani »

Komente 3