Marash Mëhilli
Marash Mëhilli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri

Biografia

BIOGRAFIA: Marash Mëhilli është një autor këngësh dhe poet i njohur. Ai është një njeri i artit të skenës, i njohjeve dhe kontakteve miqësore që nga korifejtë Agolli dhe Kadare, gjer tek pasionantet e artit, artistët e niveleve më të ulta, po njëkohësisht ai është njohës i shkëlqyer i trevës së Tropojës, folklorit të saj, figurave të këtij folkori gjer tek artistët virtuozë, siç është këngëtarja me zë të ëmbël e të kulluar, Fatime Sokoli, të cilës ai ia kushton librin “Bilbilja tropojane" duke dëshmuar kështu jo v...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1