Marc Anthony
Marc Anthony

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

 • Emri i vërtetë:
 • Marco Antonio Muñiz
 • Vendlindja:
 • New York City
 • Jeton në
 • SHBA
 • Mosha:
 • 55 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 16 Shtator 1968
 • Horoskopi:
 • ♍ VirgjereshaBiografia

BIOGRAFIA: Marc Anthony është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Marco Antonio Muñiz i njohur si Marc Anthony, lindi në New York, është këngëtar, shkrues këngësh, aktor amerikan me origjinë portorikane, i shquar për këngët e tija latine salsa dhe balada. Ai është i bir i Guillermina, një shtëpiake, dhe Felipe Muñiz, një muzikant dhe punëtor menze në spital. Ai pati një vajzë në vitin 1994 Arianna, me të dashurën e tij police Debbie Rosado. Anthony u martua pastaj me Miss Universe Dayanara Torres më 9 maj të...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0