Marc Anthony
Marc Anthony
Marc Anthony
 • Emri i vërtetë:
 • Marco Antonio Muñiz
 • Vendlindja:
 • New York City
 • Jeton në
 • SHBA
 • Mosha:
 • 55 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 16 Shtator 1968
 • Horoskopi:
 • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Marc Anthony është këngëtar i huaj shumë i njohur. Marco Antonio Muñiz i njohur si Marc Anthony, lindi në New York, është këngëtar, shkrues këngësh, aktor amerikan me origjinë portorikane, i shquar për këngët e tija latine salsa dhe balada.

Ai është i bir i Guillermina, një shtëpiake, dhe Felipe Muñiz, një muzikant dhe punëtor menze në spital. Ai pati një vajzë në vitin 1994 Arianna, me të dashurën e tij police Debbie Rosado. Anthony u martua pastaj me Miss Universe Dayanara Torres më 9 maj të vitit 2000. Dhe pati dy djem: Cristian Anthony Muñiz (5 shkurt, 2001) dhe Ryan Anthony Muñiz (16 gusht, 2003). Por ata u ndanë në vitin 2002. Më pas u martua më 5 qershor të viti 2004 me Jennifer Lopez.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0