A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Maria Prifti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
BIOGRAFIA: Maria Prifti është një këngëtare e njohur. Edhe pse e bija e një këngëtari, Stefi Priftit, ajo ka ndjekur të njëjtën rrugë me pjesëmarrjen në show talentesh, njësoj si dikush që s’ka asnjë njohje në rrethet e artistëve. Në Dhjetor 2010, Maria Prifti merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Pasuri E Pasurive". Në Qershor 2011, Maria Prifti merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Ku Ishe Ti". Në vitin 2012, Maria Prifti merr pjesë në X Factor Albania 1. Më datë 25 Dhjetor ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

E bija e

Stefi Priftit

Mbesa e

Endri Priftit

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Luljeta Kuraja

Entela Ilirjani

Sevi

Ema Bytyqi

Mimoza Selimi

Sidorela Kelmendi

Aida Hani

Mimoza Abedini

Liliana Kanina

Emira Ademi


Tags: Maria Prifti

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019