Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Mariah Carey

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
 • Vendlindja:
 • Long Island, New York 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 51 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Mariah Carey është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Deri më tani ishte 18 herë në vendin e parë në top-listën e Billboard-it dhe është në ShBA për këtë arsye këngëtarja më e suksesshme e të gjitha kohërave. Me shitjen e më shumë se 230 milion albumeve është po ashtu këngëtarja më komerciale e kohës së sotme. Zëri i saj ka 5 oktava. Ajo dallohet për stilin melismatik dhe përdorimim e regjistrit të fishkëllimës (regjistri më i lartë dhe më i rrallë i zërit). Ajo u ngrit në famë në 1990 pasi u nëns...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Julieta Venegas

Jennifer Lopez

Dido

Kelly Clarkson

Ciara

Kat Deluna

Britney Spears

Hadise

Hilary Duff

Leona Lewis

Tags: Mariah Carey


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet