Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marigona

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
BIOGRAFIA: Marigona është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Marigona është një grup muzikor nga Kosova themeluar në vitin 1991 nga Faton Kurteshi në qytetin e Mitrovicës. Vokalist i grupit është Vullnet Sefaja po ashtu nga Mitrovica. Anëtarët e grupit janë ndërruar disa herë, por Vullnet Sefaja ka qenë pjesë e grupit që nga fillimi. Është një ndër grupet më të suksesshme në trojet shqiptare. Në vitin 2000, Marigona publikojnë albumin "Mitrovica". Kanë marr pjesë në shumë festivale, dhe vlen të veçoh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i grupit

Ilir Tolaj

Ish-Anëtar i grupit

Vullnet Sefaja

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentNë Mes Nesh (2004)

★★★★★

Sonte (2002)

★★★★★

Mitrovica (2000)

☆☆☆☆☆

O Lop't E Mia (1995)

☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

Bam

Shekulli I Dreqit

Blla Blla Blla

Gurra E Picarit

Vellezerit Haliti

Gjurmët

Night Rappers

Ligji Rruges

Grupi Mister

Tempulli G

Tags: Marigona, Vullnet Sefaja, Ilir Tolaj, Grupi Marigona


Komente mbi këtë artist