Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marigona Imeri - Reçaku Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kam qen shuëm e vogël
S'e kisha kuptu
vendi im reqarku
qa ka perjetu

por babi edhe gjyshi
më tregu sot se ajo
qka ndodhi ktu
e tmë ra një bob

dit e premte
dielli kishte lind
reqaku u rrethua pa prit

bes e nder 15 janari
vit pa fat
44 lule liris
e nje bajrakë

bau fort e liri po kollitem
sa me lot njerzit tan
me te dashur per ty derdhen gjak syt i byllen me një mall e një ender nje leshim si kur kuror si kur qdo femij ta rezojm këtë jo liri sot baçe dridhen lot shpirti mbi madh sa shum vite kan ka lu a
dhibja ashtce gjallë


Ky tekst u dërgua nga TUANA MORINA

Marigona Imeri - Reçaku
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Reçaku".
3. Video është e këngës "Reçaku", por nuk këndohet nga Marigona Imeri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marigona Imeri:


Komente 0