Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marigona - Kur Vdekja Therret Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë
Ëndërrova një ditë
se ishe këtu.
Më përqafove
me lot ne sy.

Pasi u zgjova
ti humbe prapë,
mbeta i vetmuar
e i humbur pa ty.

Zemrën time
zjarri e kaploi.
Zgjohem natën,
të ndiej duke qarë.

Engjëjt e natës
afër meje kalojnë,
ma rrëmbyen dashurinë
që unë s'e pashë.

Hijet e errësirës
mua më zgjonin.
Kalorësit e vdekjes
at e vështronin.

Dhe mos qaj
kur vdekja thrret
kur vdekja thërret.
Marigona
Publikimi: 01/12/1995


Marigona - Kur Vdekja Therret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Vdekja Therret".
3. Video është e këngës "Kur Vdekja Therret", por nuk këndohet nga Marigona.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marigona:


Komente 0