Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mario Gjonaj

Mario Gjonaj
  • Vendlindja:
  • Laç 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Dhjetor 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Mario Gjonaj është poet. Ai u lind ne Laç, Kurbin. Ciklin 9-vjecar e kreu ne shkollen “Osman Myderizi”, Tirane. Qe ne moshe te vogel u dallua aftesia e tij per te krijuar si ne proze dhe ne poezi. Pervecse te shkruarit, nder hobite e tij ne femijeri kujtojme futbollin, qe e ushtroi per shume vite. Ne vitin 2015 kreu shkollen e mesme ne Gjimnazin “Ismail Qemali”. Ne vitin 2019 kreu studimet Bachelor ne Drejtesi, prane Universitetit Europian te Tiranes. Aktualisht vazhdon studimet Master ne New York, por gjithsesi letersia ngelet nje nga pasionet e tij me te medhaja.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Punuan Biografinë:  MarioGjonaj1  

Komente

Asnjë Koment


Komente 0