Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  260
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Francë 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mariza Ikonomi është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka perfunduar studimet ne liceun artistik "Jordan Misja" e me pas ka perfunduar studimet ne Akademine e Larte te Arteve dega kanto. Ajo ka patur bashkepunim me kengetare e autore te ndryshem sepse mund te kendoje çdo lloj zhanri muzikor duke filluar nga ai popullor e deri tek ai alternativ e heavy metal. Kengetaret e saj te preferuar jane CelineDion, Alanise Marisete, Guns'n Roses, Cranberryes etj. Ushqimi i preferuar picca kapriçoza dhe patatet ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

3 🔥Ditari (2007)

Mysafir I Mallkuar (2003)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

4
13

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Anjeza Shahini

Anjeza Branka

Elvana Gjata

Orinda Huta

Miriam Cani

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Soni Malaj

Besa Kokëdhima

Elsa Lila

Tags: Mariza Ikonomi, Mariza Konomi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet