Mariza Ikonomi

Mariza Ikonomi, Rikthimi Në “Kënga Magjike”

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[01-11-2013]
Mariza Ikonomi është një nga këngëtaret shqiptare e cila prej kohësh i ka munguar publikut dhe skenës. Gjatë bisedës telefonike në “Nitro Time” ajo ka thënë se do të jetë pjesë e spektaklit muzikor “Kënga Magjike” dhe se po punon për një album të ri muzikor.

Dasara: Ke humbur fare mi goc? Nga bëhesh? Ndonjë të re, në lidhje me artin tënd?

Mariza: Po në përgjithesi kshu ja...varavingo siç jemi ne artistat, tërë kohën endacake nëpër botë. (Qesh) Në lidhje me artin kam të reja, jam duke u kthyer nga pak, po punoj për këngën e “Këngës Magjike” ...kështu që do marr pjesë kësaj rradhe tek Kenga Magjike. Jam duke bërë edhe një album, por ja kështu avash-avash…por e reja e fundit, ajo më e përafërta është pikërisht pjesëmarrja tek Kënga Magjike.Dasara: Si i ka rezistuar kohës te komercializmit dhe ka ngelur gjithmonë kaq e thjeshtë dhe larg "artit" te rëndomtë. Gjithmonë vetja. Dhe aman gjithmonë si 15 duket ajo.....shumë e re

Mariza: Faleminderit shumë, falenderoj shumë atë qe e ka bëre këtë pyetje, sepse me të vërtetë, pyetje goxha e mire… eeee...kam pershtypjen që...si i kam rezistuar kohës? Ështeë shumë e veshtire në fakt t’i rezistosh kohës dhe te kesh atë stilin tënd, megjithatë unë mendoj që çdo njeri ka një qëllim në jetë edhe një nga qëllimet e mia kryesore ështe që të bëj muzikë të mirë dhe muzikë për publikun dhe për njerëzit që e kuptojne muzikën dhe që e duan muzikën e mire.
Pastaj përsa i përket asaj pjeseë tjetër si 15 vjeçe…. jo se jemi rriturr, jemi rritur goxha pavarsisht se dukemi kështu si të vegjël...por qeee...këtë nuk e di, nuk di cfare t’ju them.Dasara: A mendon se i ke arrit majat?

Ka pasur, ka pasur goxha kontrata te mira, goxha vlerësime që vërtetë ma kanë përkëdhelur sedrën edhe më kane bërë të ndihem shumë shumë mirë, edhe eee...të them qe Po, ja kam arritur, por nuk mund ta them këtë gjë sepse njeriu eee….sidomos unë njëhere, jam shumë kritike e vehtes sime. Kënaqem por… nuk kënaqem plotësisht kështu që gjithmonë jam kërkuese, kërkuese, kërkuese….kështu që nuk mendoj se ja kam arritur atë që...atë që gjithmonë kam dashur domethënë.Dasara: Pse je kaq e mirë si në këndim edhe bukuri?

C’është kjo pyetje...nuk jemi mësuar ne me këto komplimentat kshu… eeeee nuk e di, ajo pastaj ështeë relative...çdo gjë është relative, dikush më shikon që mund t’i dukem e mirë, dikujt mund t’i dukem nje përbindesh. Eee, kështu që nuk di si t’i përgjigjem kësaj pyetje. Unë jam vetvetja, kjo ka rëndësi.
 (b.t/shqiptarja)

Mariza Ikonomi, Rikthimi Në “Kënga Magjike”


Komente 0