Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi - Yje Dhe Re Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ata te dy une dhe ti
njerez qe duhen dhe njerez qe ndihen ne vetimi
ne kete jete kerkon nje ngrohtesi kerkon ne permunges
sa larg eshte kur nuk edi
eshte si nje sfid qe sdi se kur fillon eshte nje udhekruq
qe asnjehere me s'te orjenton.

Sa re te zeza permbi
supet po peshon po pastaj dielli
vetem ty po te ndricon perseri.

Kur fluturon aq larg, kur yje kerkon dhe kur krahet me ste mbajn me asnjeri me ste ndihmon.
Dite me te mira do te vine gjithsesi dhe kur te zgjoesh nga gjumi le te te nise nje fillim i ri,
dhe ti me embel do buzeqeshesh perseri...

Ata te dy une dhe ti njerez qe vuajn dhe njerz qe dehen lumturin
si nje filim qe fundi nuk edi ecen ecen per hapesir ne pa ku fi.


Ky tekst u dërgua nga BrianaMariza Ikonomi
Publikimi: 16/04/2006
Festivali: Top Fest 3


Mariza Ikonomi - Yje Dhe Re
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Yje Dhe Re".
3. Video është e këngës "Yje Dhe Re", por nuk këndohet nga Mariza Ikonomi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:


Komente 0