Më mbaj mend (për 1 muaj)Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Mariza Ikonomi - Te Dua  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

18/07/2017

2017-07-18T16:02:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dua" kënduar nga Mariza Ikonomi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Petrit Vullkani - Te Dua

Uelelelelelele ueleelelelelele

Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer

Ne ket bote
Nje her kemi lind
Ne ket jet

Ndaj me thuaj
Se une te dua
Do te mallkoj
Perendia

Ne ket bote
Nje her kemi lind
Ne ket jet
Nje her do vdesim

Ndaj me thuaj
Se une te dua
Do te mallkoj
Perendia

Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer

Dashnia ime ti
Je e imja je vec ti
Jeten me ty
Do ta kaloj
Shpirt e zemer
Ti dhuroj 2x

Refreni:
Te dua e kam emrin
Vetem ty zemer mbiemrin
I lindur per nje femer
Vendbanimin tek ty zemer 2x

Defrim Deda - Te Dua

Të ndjeva me gjithë zemër,
të ndjeva me gjithë shpirt,
e gjeta dashurinë
në sytë e tu plot dritë.

Sa shpejt rrahu pulsi
n'takimin tonë të parë
e sa shumë që thamë
pa folur asnjë fjalë.

REF.:
Të dua do të t'them
sa të kem frymë!
Të dua do të t'them
sa të kem jetë!
E ndjen çdokush në botë
dashurinë.
Për mua dashuria
je ti vetë.

Të ndjeva me gjithë shpirt,
të ndjeva me gjithë zemër!
Më erdhe si surprizë,
m'u shfaqe si në ëndërr.

Sa ëmbël buzëqeshe,
buzëqesha edhe unë.
Shikimet lehtë u puthën,
ne pritëm pak më shumë.

REF. 2x:
Të dua do të t'them
sa të kem frymë.
Të dua do të t'them
sa të kem jetë.
E ndjen çdokush në botë
dashurinë.
Për mua dashuria
je ti vetë.

Kushtrim Dobra - Te Dua

Nese them ke shpirtin tem
besoje
Se kjo zemer per ty rreh
Pranoje

Un jam ti,e ti je un
Te ndjej pafund
Çdo dit me shum
Jeton tek un

Ref
Ta dish se
Sa te dua sa te dua
Vete zemren tem

Ta dish se
Sa te dua sa te dua
Oj shpirti jem

Se ti ke le (lind)per mu le (lind)per mu
E tjeter spo du
Dashni e omla ti

Strof 2
Sa her te shikoj,jetoj
Oj zemer
Puthjen tone e kerkoj
Me teper

Un jam ti,e ti je un
Te ndjej pafund
Çdo dit me shum
Jeton tek un

Ref
Ta dish se
Sa te dua sa te dua
Vete zemren tem

Ta dish se
Sa te dua sa te dua
Oj shpirti jem

Se ti ke le (lind)per mu le (lind)per mu
E tjeter spo du
Dashni e omla ti...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet