Më mbaj mend (për 1 muaj)Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Mariza Ikonomi - Jetoj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/08/2016

2016-08-02T12:03:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jetoj" kënduar nga Mariza Ikonomi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shqipe Abazi - Jetoj

Hëna nuk ndriçon
dielli rreze nuk lëshon
gjithcka ka ndryshu
prej ditës që ke shku
vetëm lotët e mia
skan pushu

Sa dua ta di
me cilën jeton tani
at kujtohem apo krejt m'ke fshi

Jetoj unë vetëm për një çast
Jetoj njëherë të jemi bashkë

яєƒƒ:
Bota le te bëj sehir
le të flasin keq e mir
zemra ime pa ty është vështir.2x

Ti i lumtur je
hallet e mia nuk i ke
sikur pak ta dish
menjëherë tek une do vish
e gjithë jetën me mua do të rrish.

Sa dua ta di
me cilën jeton tani
at kujtohem apo krejt m'ke fshi

Jetoj unë vetëm për një çast
Jetoj njëherë të jemi bashkë.

Bota le të bëj sehir
le të flasin keq e mir
zemra ime pa ty është vështir.2x

Remzije Osmani - Jetoj

Hëna nuk ndriçon,
Dielli rreze nuk lëshon
Gjithçka ka ndryshu`
Prej ditës kur ke shku`
Vetëm lot e mia s'kanë pushu`

Sa dua ta di,
me cilën jeton ti?
Të kujtohem?
Apo krejt m'ke fshi`

Jetoj unë vetëm për një çast
Jetoj një herë të jemi bashkë

[2x:]
Bota le të bëj sehir`
Le të flasin keq e mirë
Zemra ime, pa ty është vështirë

Ti i lumtur je
Hallet e mia nuk i ke
Sikur pak ta dish,
Menjëherë te unë do t'vish
e gjith jeten me mua do te rrish

Sa dua ta di,
me cilën jeton ti?
Të kujtohem?
Apo krejt m'ke fshi`?

Jetoj unë vetëm për një çast
Jetoj një herë të jemi bashkë

[2x:]
Bota le të bëj sehir`
Le të flasin keq e mirë
Zemra ime, pa ty është vështirë

Zemra ime pa ty është vështirë.

2po2 - Jetoj

Dhe vazhdon jeta, na shfrytzon nmaksimum,
kontrollon cdo levizje urdhron deri ne fund.
dhe kur nuk leviz ne qendrime,
ashtu duket e embel dhe te fut ne dyshime.
kur e kupton jeten tvjen me vjell,
aty ku je ne ket moment padyshim jeta tka sjell.
dhe kur zgjohesh ne mengjes nuk vepron ashtu si don,
kerkon fajin por sistemi i jetes fajin kontrollon.
e ti jeto per nje dit qe e endrron cdo moment,
esht kerkes shum e thjesht qe jeton vetem ne ment.
ter kohen do te jesh peng i endrrrave te tilla,
punon vepron endrrat mbesin vec deshira.
me e veshtira nket tregim esht e verteta
kur e din se ky udhtim dot tretet mbetet nje kujtim,
jo kujtim i perjetshem as tregim i shkurt,
jo kujtim i kendeshem as perral e urt.
me vujtje nen lekur zemra do tngrihet si gur,
se ke jetuar mes nje endrre per nje dit qe nuk erdhi kurr

(refreni)
nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

jeta qenka nje udhtar nrrug te gjat per te kaluar,
kurse ne mjet udhtimi per ritin e ran tcaktuar.
perjetimet qe i pate, fare nuk kan rendsi,
neser do te behesh plak nese dje ishe femi.
nese do jeto me kot, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe une mbrenda kam edhe nje shpres.
per nje dit qe e endrrova e prita nje jete te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.
nervozohu cnervozohu, cdo gje esht pa nevoj,
jeta thjesht me zvarrit posht e lart sikur nje loj.
dhe kur thua dua tvdes, vdekja nuk te merr aq leht,
tani kur ste duhet jeta, vdekja shpetim i shejnt.
por jo, nuk te lshon jeta ka nevoj per ty.
ti vazhdo endrren tende edhe pse tmbyllen ndry,
prite edhe nje deshir fati ndoshta do te prij.
dita qe jeton ne ty, esht nis ndonjeher do te vij.

ref : nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

si nje shkreti plot zall,vjen nje stuhi perball.
te verbon dhe te ben tvuash sa tjesh gjall.
njerzit jan budall gjithcka bejn pa vet dije,
mendoj se jan tpavdekshem por jan vetem nje hije.
e verteta te luhat sikur neper val deti,
realiteti te persos vec at dit kur trrok sikleti.
kurse, me par tmban mbyllur neper iluzione,
vrapon indirekt, shtigjet neper vizione.
halucinacionet do te fusin nrrebelizem,
agresivitet vet opcioni per tkaluar krizen.
sa her do vyshkesh neper stina si nje pem,
dot perdoresh cdo metod per tharruar cdo problem.
haveri jem nuk esht let tarrish nkulminacion,
edhe un edhe ti prap gerkojm definicion.
jeta na sfidon sikur cdo gje tjet ne rregull,
besojm ne nje moment qe fshihet diku ne mjegull.

(refreni)
nese do jeto jeto, gjithcka zhduket ne harres,
si cdo krijes edhe un mbrenda kam edhe nje shpres,
per nje dit qe e endrrova e prita nje jet te ter,
nje litar qe me ndihmon dikush ma pren me gersher.

e un jetoj me zjarr nen lekur
per nje dit qe nuk erdhi kurr.
vazhdoj jetoj me dhimbjet e mija,
per nje dit qe jeton ne endrrat e mija.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mariza Ikonomi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet