Mark Gjoka
Mark Gjoka

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Mark Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Të ruajmë, të kultivojmë e të përçojmë të pastër folklorin, këtë gurrë të pasur e të pashtershme të popullit tek njerëzit e në breza. Kjo është moto e punës së tij krijuese shumëvjeçare, e mjeshtrit të muzikës, kompozitorit, kantautorit, këngëtarit, instrumentistit e orkestruesit të talentuar, Mark Gjoka dhe bashkimi i traditave kulturore e muzikore dhe përçimi i tyre i pastër tek shqiptarët kudo që punojnë e jetojnë në Kosovë, Maqedoni, Mali i Z...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 2