Mark Kastriot Marku
Mark Kastriot Marku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Dhjetor 1991
  • Horoskopi:
  • ♐ ShigjetariBiografia

BIOGRAFIA: Mark Kastriot Marku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Mark Kastriot Marku ka përfunduar shkollën e lartë të muzikës “Lorenc Antoni” në qytetin e tij të lindjes ndërsa më vonë ka udhëtuar port në Zagreb të Kroacisë për për studime. Ai u bë i njohur për publikun kroat në spektaklin e njohur televiziv “Kroacia kërkon një Yll” ku zuri vendin e tretë. Marku synon që këtë popullaritet ta arrijë edhe në hapësirat shqiptare, përmes pjesëmarrjes në spektaklet muzikore. Ai ka ardhur në Kosovë dhe ka nisur stu...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0