Mark Marku
Mark Marku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Gjakovë
  • Jeton në
  • Austri
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 13 Prill 1992
  • Horoskopi:
  • ♈ DashiBiografia

BIOGRAFIA: Mark Marku është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Prej vitit 2002 deri 2006 vijoi mësimet në shkollën e ulët te muzikës "Prenk Jakova" ne Gjakovë - dega kitarë. Ne vitin 2004 ishte edhe antarësimi ne korin e qyetit (te udhëhequr nga Astrit Pallaska). Ishte edhe anëtar i grupit te vallëzimit "Art Design" (tek Jeton Vorfi). Ne vitin 2006 Marku u shperngul ne Austri (Vjene), ku edhe momentalisht jeton dhe vepron. Në Maj 2013, Mark Marku merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Ndarja". Më datë 18...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 5