Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Markelian Kapedani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Markelian Kapedani është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Markelian Gjon Kapidani është një nga përfaqësuesit e rëndësishëm të ndryshimeve kulturore dhe artistike që ndodhën në Shqipëri në vitet menjëherë pas rënies së Murit të Berlinit. Një nga karakteristikat themelore të artit të tij është shkrirja e natyrshme e traditës së madhe "formale" të muzikës perëndimore me meloditë popullore ballkanike bashkë me një karakter Jazz të dukshëm. Prodhimi artistik i Kapedanit kombinon gjuhën e sofistikuar të muz...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Xhevair Akulli

Thoma Mahilaj

Hazir Qelaj

Luan Krasniqi

Nehat Ferati

Hidaver Osmani

Alush Hamiti

Dardan Shkreli

Ferdinant Bjanku

Naser Dula

Tags: Markelian Kapedani, Markeljan Kapedani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet