Marko Strazimiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
BIOGRAFIA: Marko Strazimiri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe për fëmijë/junior. Ai është marrë me muzikë që në moshën 6 vjeçare kur nisi të mësojë piano. Ka marrë pjesë në Festivalin e Shkodrës dhe në Junior Fest Albania duke fituar çmim të dytë e të tretë. Në moshën 13 vjeçare konkurron te “Gjeniu i vogël” ku arrin deri në finale. Gjithashtu finalist edhe në Tirana Art Fest dhe pjesëmarrës në shumë evenimente edhe jashtë Shqipërisë, deri në SHBA. Në Qershor 2015, Marko Strazimiri merr pjesë në JESC 2015 me këngën "Nuk Di...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Gjeniu I Vogel

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Abdyl Morina

Dario Zela

Albion Rexhaj

Domeniko

Dubleos

Naldi (Ronaldo Shtylla)

Dylan

Olsi Bylyku

Klinti Çollaku

Leon


Tags: Marko Strazimiri

Krijo Një Kartolinë