Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marlen Qelia & Agron Hoxha - Moj E Mira N'ato Livade Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

O moj e mire o n'ato livadhe
Ty mos t'rrit o Zoti o ma t'madhe

O ti o ma t'madhe Zoti mos t'rrit e
Floke mbas shpine pse ke qit e

O here mbas shpine o here perpara
A din çike o kur po vjen radha

O shuj bre djalo çka me t'kallxu e
O s'jem kane o çka m'ka gjet mu e

O se tri jave o jam dale te stani
Ardhe me m'pa o nuk o jarani

O kom jaran o ma t'mirin o djale
Dyzenxhi o kangatar e

O kangatar o bre dyzenxhi e
Kur po vjen o me merr mend o i tij e

O kur po m'bjen o n'mend o i tij e
N'buke me kane çona pa u ngi e

O kur te vjen o nji nate me fjet e
Floket e mija ja boj jastek

O po i vij rrotull o me kadal e
O mor o se per qejf o Zoti m'ka fal o hej


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Marlen Qelia & Agron Hoxha - Moj E Mira N'ato Livade
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Mira N'ato Livade".
3. Video është e këngës "Moj E Mira N'ato Livade", por nuk këndohet nga Marlen Qelia & Agron Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Marlen Qelia:


Komente 0